Narzeczeństwo to piękny czas w życiu

Narzeczeństwo to piękny czas w życiu

Spotykaliście się ze sobą od jakiegoś czasu, dogadujecie się, rozumiecie, spędzacie ze sobą każdy wolny czas, podróżujecie, zwiedzacie, poznaliście swoje rodziny, a także snujecie plany o wspólnej przyszłości. Poznaliście na pewno już nie tylko swoje zalety, ale też wady. Pomimo wad które widzicie u swojego partera/partnerki nadal się kochacie, chcecie ze sobą być i spędzać czas.

Zaręczyny to pierwszy krok w kierunku małżeństwa.

Zaręczyny są pierwszym krokiem w kierunku małżeństwa. Jedne pary decydują się na krótkie narzeczeństwo, a inne na dłuższe. Odwaga i decyzja, że chcecie być ze sobą w zdrowiu i chorobie, na dobre i złe, jest bardzo ważna. Narzeczeństwo, jest czasem w którym możecie się jeszcze lepiej poznać i upewnić się o sile własnych uczuć. Właśnie ten czas utwierdza nas w przekonaniu, że decyzja o przyszłym wspólnym spędzeniu życia jest najlepszą lub najgorszą decyzją jaką mogliśmy podjąć.

Narzeczeństwo wiąże ze sobą wzajemne zobowiązania , gromadzenie wspólnych oszczędności, organizację ślubu i wesela, poszukiwanie mieszkania lub domu, podejmowanie wspólnych decyzji. Ważne jest, aby przygotować się nie tylko na dobre i radosne chwile w małżeństwie, ale i także na ciche dni, kłótnie i przeciwności losu.

„ Miłość trzeba pielęgnować jak dziecko, aby się nie zaziębiła, nie zwariowała, nie wyleciała przez okno jak ptak ”

ks. Twardowski

Postarajcie się aby w całym chaosie dzisiejszego świata znaleźć czas na rozmowę. Komunikacja, jest bardzo ważnym czynnikiem w związku. Brak komunikacji powoduje spięcia i doprowadza do kłótni.

Sesja narzeczeńska – czy warto?

Oczywiście że tak. Większość par ma obawy, że niekorzystnie wyjdą na zdjęciach, że nie umieją pozować, nie będą wiedzieć jak się zachować. Dla większości z Was jest to krępująca sytuacja , która wstrzymuje waszą naturalność. Nie bójcie się ! Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej to przepiękna pamiątka dla Was, a dodatkowo możecie wykorzystać zrobione fotografie przy organizacji ślubu.

Sesja narzeczeńska to idealny trening przed ślubem.

Sesja narzeczeńska pomoże Wam przygotować się do sesji ślubnej. Najlepiej jeśli jest ona wykonana z tym samym fotografem, który będzie na waszym ślubie. Daje to możliwość poznania się, wprowadzenia luźnej atmosfery między wami, zobaczenia jak to jest i jak to będzie wyglądało podczas sesji ślubnej. Nabierzecie większej pewności przed obiektywem oraz odejmie wam w dniu waszego ślubu niepotrzebnego stresu. Sesja stanie się radosna, spokojna, a zdjęcia bez stresu wyjdą jeszcze piękniejsze. Dodatkowo jest to dobra opcja na sprawdzenie swojego fotografa, którego wybraliście na ślub. To idealny sposób, by sprawdzić, czy to co widać w portfolio fotografa ma odzwierciedlenie przy współpracy z Wami. Utwierdzicie się w przekonaniu że jego praca jest pełna zaangażowania, pasji, że o taki styl fotografii Wam chodziło, oraz będziecie mogli w pełni mu zaufać. Poznanie się z fotografem i dobra atmosfera między Wami wpływa na jeszcze lepsze zdjęcia ślubne.

Zdjęcia jako dodatek przy organizacji ślubu.

Zrobione fotografie możecie wykorzystać przy organizacji ślubu i wesela np. do: zaproszeń ślubnych, podziękowań dla gości, do wystroju sali weselnej, do księgi gości oraz do uzupełnienia reportażu ślubnego. Dodanie zdjęć do albumu ślubnego pozwoli stworzyć historie waszej miłości. Możecie wykorzystać je również jako podziękowanie dla rodziców. Wręczyć im w dniu ślubu na pamiątkę Wasze zdjęcie lub przygotować pokaz slajdów do którego wykorzystacie zdjęcia z sesji narzeczeńskiej. Dla rodziców będzie to niezwykła pamiątka.

Zaręczyny i co dalej?

Spokojnie ! Cieszcie się tą chwilą, zrelaksujcie się i poinformujcie Waszych bliskich o tej cudownej nowinie.

Gdy opadną pierwsze emocje porozmawiajcie ze sobą na temat organizacji ślubu i wesela. Powinniście ustalić jak to widzicie. Czy zabieracie się od razu do organizacji ślubu, czy chcecie jeszcze poczekać? Co oczekujecie? Jakie macie wyobrażenie o Własnym ślubie i weselu? Jak ma wyglądać Wasza uroczystość? Jaki klimat wesela Wam się podoba ?

Ważne jest, aby wybrać termin ślubu, ustalić budżet, oraz zrobić wstępną listę gości. Większość sal weselnych ma zarezerwowane terminy na około 2/3 lata wcześniej. Ustalenie terminu daje Wam możliwość kontynuowania przygotowań ślubnych i organizacji wesela.

Najważniejsze jednak jest to, by w całym wirze przygotowań ślubnych nie stracić tego pięknego czasu jakim jest czas narzeczeństwa. Wasza miłość i szczęście jest najważniejsze.

„ Kiedy już zdecydujesz się spędzić z kimś resztę swojego życia, chcesz, żeby ta reszta życia zaczęła się jak najszybciej’’

Kiedy Harry poznał Sally (1989)


INSTAGRAM

@slub_marzen.pl